Home
News
Adult
Fixtures & Results
All Clubs
Downloads
Juvenile
Fixtures & Results
Information
DubZone
Sign Up
Video Wall
Tickets
Podcasts
Inter County Fixtures
Shop
Teams
Senior Football
Senior Hurling
U20 Football
U20 Hurling
Minor Football
Minor Hurling
History
Roll Of Honour
On This Day
History Of Crest
Partners
Connect With Dublin GAA
Visit Dubs
TV
Offical Partners
View Menu
Results
Go Ahead Adult Football League Division Ten South
All Competitions
Upcoming
Fixtures
Latest
Results
Current
Standings
Date
Time
Venue
Home Team
Away Team
Referee
Info
14 May
19:15
Ticknick Park
Cabinteely
1-8
-
2-12
Round Towers C
Gerry McGeough
More
13 May
19:15
Ballyogan
Geraldine P Moran
1-12
-
3-10
Robert Emmets
Tom Eakins
More
13 May
19:15
Dolphin Park
Templeogue Synge Street
1-7
-
3-15
St Marks
Stephen Walsh
More
13 May
19:15
Bohernabreena
St Annes
2-8
-
4-9
Thomas Davis
Kieron Young
More
13 May
19:15
Tymon Park
St Judes
0-7
-
1-13
Ballyboden St Endas
Stephen Maher
More
13 May
19:15
Russell Park
St Brigids
2-8
-
0-10
Crumlin
Joe Aherne
More
13 May
19:15
Silver Park
Kilmacud Crokes
1-9
-
1-14
St Patricks P
Paddy Kiernan
More
13 May
19:15
Arthur Griffith Park
Lucan Sarsfields
W/O
-
W/O
Croi Ro Naofa
Barry Tiernan
More
09 May
19:15
Green Trees Park
Robert Emmets
2-15
-
1-11
St Annes
Vincent Hargaden
More
09 May
19:15
Kiltipper Road
Thomas Davis
1-13
-
1-8
Cabinteely
Alan Maxwell
More
09 May
19:15
Community Centre
Round Towers C
3-9
-
3-15
Templeogue Synge Street
Eugene Murphy Snr
More
09 May
19:15
McGee Park
St Marks
4-15
-
2-8
Lucan Sarsfields
Robert Moore
More
09 May
19:15
Killinarden Park
Croi Ro Naofa
W/O
-
W/O
Kilmacud Crokes
Paul Cullivan
More
09 May
19:15
Glenauline Park
St Patricks P
5-16
-
1-6
St Brigids
Gerard Delaney
More
09 May
19:15
Pearse Park
Crumlin
4-5
-
3-9
St Judes
Tom Curran
More
09 May
19:15
Ballycullen
Ballyboden St Endas
0-9
-
1-6
Geraldine P Moran
Ronan Farren
More
29 Apr
19:00
Silver Park
Kilmacud Crokes
4-10
-
2-9
St Marks
Paul Fahey
More
28 Apr
15:00
Ballycullen
Ballyboden St Endas
2-10
-
1-12
Robert Emmets
Robert Doyle
More
28 Apr
15:00
Arthur Griffith Park
Lucan Sarsfields
6-17
-
1-3
Round Towers C
Joe Aherne
More
28 Apr
15:00
Dolphin Park
Templeogue Synge Street
3-5
-
1-14
Thomas Davis
Gerard Delaney
More
28 Apr
15:00
Ticknick Park
Cabinteely
1-2
-
6-13
St Annes
Eugene Murphy Snr
More
28 Apr
15:00
Ballyogan
Geraldine P Moran
W/O
-
W/O
Crumlin
Paddy Kiernan
More
28 Apr
15:00
Tymon Park
St Judes
2-13
-
2-6
St Patricks P
Robbie Glennon
More
28 Apr
15:00
Russell Park
St Brigids
W/O
-
W/O
Croi Ro Naofa
Mark Battigan
More
25 Apr
19:15
Bohernabreena
St Annes
1-17
-
2-5
Templeogue Synge Street
Shane McDonnell
More
25 Apr
19:15
Kiltipper Road
Thomas Davis
1-10
-
3-14
Lucan Sarsfields
Robbie Glennon
More
25 Apr
19:15
Community Centre
Round Towers C
2-6
-
2-7
Kilmacud Crokes
Ronan Farren
More
25 Apr
19:15
McGee Park
St Marks
4-9
-
0-10
St Brigids
Keith Tighe
More
25 Apr
19:15
Killinarden Park
Croi Ro Naofa
W/O
-
W/O
St Judes
Tom Curran
More
25 Apr
19:15
Glenauline Park
St Patricks P
5-13
-
4-3
Geraldine P Moran
Robert Doyle
More
25 Apr
19:15
Pearse Park
Crumlin
3-11
-
2-4
Ballyboden St Endas
Paddy Kiernan
More
24 Apr
19:15
Green Trees Park
Robert Emmets
10-20
-
1-1
Cabinteely
Tom Clinton
More
15 Apr
19:00
Pearse Park
Crumlin
3-6
-
1-7
Robert Emmets
Stephen Maher
More
15 Apr
19:00
Tymon Park
St Judes
4-8
-
1-3
St Marks
Tony Clarke
More
15 Apr
19:00
Russell Park
St Brigids
1-10
-
0-10
Round Towers C
Stephen Walsh
More
15 Apr
19:00
Silver Park
Kilmacud Crokes
4-6
-
1-9
Thomas Davis
Daniel Hussey
More
15 Apr
19:00
Arthur Griffith Park
Lucan Sarsfields
1-11
-
3-5
St Annes
Ray McBride
More
15 Apr
19:00
Dolphin Park
Templeogue Synge Street
2-8
-
0-5
Cabinteely
Ronan Farren
More
15 Apr
19:00
Santa Maria
Ballyboden St Endas
2-8
-
0-15
St Patricks P
Jimmy Frawley
More
15 Apr
19:00
Ballyogan
Geraldine P Moran
6-12
-
3-6
Croi Ro Naofa
Nicholas Gogarty
More
24 Mar
15:00
Green Trees Park
Robert Emmets
4-15
-
0-9
Templeogue Synge Street
Paddy Kiernan
More
24 Mar
15:00
Ticknick Park
Cabinteely
1-4
-
6-18
Lucan Sarsfields
Vincent Hargaden
More
24 Mar
15:00
Bohernabreena
St Annes
1-8
-
2-13
Kilmacud Crokes
Stephen Maher
More
24 Mar
15:00
Kiltipper Road
Thomas Davis
1-14
-
1-11
St Brigids
Craig McKeown
More
24 Mar
15:00
Community Centre
Round Towers C
2-4
-
6-12
St Judes
Gerry McGeough
More
24 Mar
15:00
McGee Park
St Marks
1-11
-
5-3
Geraldine P Moran
Darren Lennon
More
24 Mar
15:00
Killinarden Park
Croi Ro Naofa
0-11
-
3-9
Ballyboden St Endas
Aaron Murphy
More
24 Mar
15:00
Glenauline Park
St Patricks P
4-10
-
2-9
Crumlin
Cian Donnelly
More
03 Mar
15:00
Glenauline Park
St Patricks P
-
Robert Emmets
Shane McDonnell
More
03 Mar
15:00
Ballycullen
Ballyboden St Endas
1-7
-
2-4
St Marks
Vincent Hargaden
More
03 Mar
15:00
Ballyogan
Geraldine P Moran
-
Round Towers C
Paddy Kiernan
More
03 Mar
15:00
Tymon Park
St Judes
1-17
-
3-10
Thomas Davis
Jimmy Frawley
More
03 Mar
15:00
Russell Park
St Brigids
3-13
-
3-8
St Annes
Robert Moore
More
03 Mar
15:00
Silver Park
Kilmacud Crokes
-
Cabinteely
Stephen Maher
More
03 Mar
15:00
Arthur Griffith Park
Lucan Sarsfields
-
Templeogue Synge Street
David Fitzgerald
More
03 Mar
15:00
Pearse Park
Crumlin
-
Croi Ro Naofa
Joe Aherne
More
18 Feb
15:00
Green Trees Park
Robert Emmets
-
Lucan Sarsfields
Stephen Maher
More
18 Feb
15:00
Dolphin Park
Templeogue Synge Street
2-11
-
2-9
Kilmacud Crokes
TBC
More
18 Feb
15:00
Ticknick Park
Cabinteely
1-5
-
2-9
St Brigids
Jimmy Frawley
More
18 Feb
15:00
Bohernabreena
St Annes
-
St Judes
Aaron Murphy
More
18 Feb
15:00
Kiltipper Road
Thomas Davis
4-14
-
1-9
Geraldine P Moran
Vincent Hargaden
More
18 Feb
15:00
Community Centre
Round Towers C
-
Ballyboden St Endas
Eugene Murphy Snr
More
18 Feb
15:00
McGee Park
St Marks
1-7
-
2-12
Crumlin
Robert Moore
More
18 Feb
15:00
Killinarden Park
Croi Ro Naofa
-
St Patricks P
Stephen Walsh
More
Latest
Result Information
vs